Deltagerliste med foto


Tryk på for at se informationer om skibet
Hvis skibets navn står med blåt er det et link til deres egen webside.

Limfjorden Rundt kort med rute
Limfjorden Rundt deltager administration

Vælg år :

Deltagerliste 2021


Antal deltagere: 73

Klassen med 3 master - 6 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Den Store Bjørn
3 mast. skonnertKolding foto mangler
Fylla
3 mast. skonnertSvendborg foto mangler
Loa
BarkentineAalborg foto mangler
Maja
BramsejlskonnertHvide Sande foto mangler
Marilyn Anne
3 mast. skonnertStruer foto mangler
Zar
TopsejlskonnertHelsingør Kulturhavn foto mangler
 

Klassen over 45 Brt - 8 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Aron
SkonnertSvendborg foto mangler
Bonavista
2 mast. skonnertMarstal foto mangler
Boy Leslie
Brixham trawlerArendal (N) foto mangler
Hjalm
GaleaseHolbæk foto mangler
Lilla Dan
TopsejlskonnertKøbenhavn foto mangler
Martha
SkonnertVejle foto mangler
Solrik
SkonnertGrimstad foto mangler
T/S Kvartsita
TopsejlskonnertFiskebäckskil foto mangler
 

Klassen mellem 25 og 45 Brt - 12 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Agape
GaleaseMariager foto mangler
Alvilde
GaleaseFrederikshavn foto mangler
Bona Gratia
SnurrevodskutterVejle foto mangler
Elsa Margrethe
HajkutterKolding foto mangler
Emanuel
Rundgattet jagtNakskov foto mangler
Eureka
SmackOxevik foto mangler
Jens Krogh
SnurrevodskutterAalborg foto mangler
Mathilda af Mollösund
SkonnertGöteborg (S) foto mangler
Mira
SkonnertKøbenhavn foto mangler
Skibladner II
GaleaseKøbenhavn foto mangler
Skreien
JagtIsegran (Fredrikstad) foto mangler
Westvind
GaleaseGöteborg (S) foto mangler
 

Klassen mellem 15 og 25 Brt - 10 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Betty
NordsøkutterAalborg foto mangler
Bolette
JagtAalborg foto mangler
Connie
FiskefartøjEbeltoft foto mangler
Karen
KutterHjarnø foto mangler
Kirstine
JagtLøgstør foto mangler
Klitta
Dansk jagtNappedam (TSA) foto mangler
Noatun
HajkutterThisted foto mangler
Olga
SnurrevodskutterAarhus foto mangler
Styrvolt
GaleaseLemvig foto mangler
Valkyrien
JagtHobro foto mangler
 

Klassen mellem 5 og 15 Brt - 15 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Alliance
JagtNysted foto mangler
Gefion
IssefjordsbådLemvig foto mangler
Hermes
Rundgattet jagtAalborg foto mangler
Inge-Marie
KutterDoverodde foto mangler
Julie
Jagt kutterFur foto mangler
Lamprenen
HajkutterSunds foto mangler
Lappedykkeren
JagtFur foto mangler
Naja
JagtSundsøre foto mangler
Sofie Mathilde
KutterLemvig foto mangler
Sokrates
SnurrevodskutterAarhus foto mangler
Spray II
YawlAarhus foto mangler
Svalen
KattegatbådDyreborg foto mangler
Utopia
GaffelketchÅrhus foto mangler
Viktoria
SnurrevodskutterLemvig foto mangler
Aase
JagtBallen, Samsø foto mangler
 

Klassen under 5 Brt - 1 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Hjorten
Rundgattet jagtFur foto mangler
 

Specialklassen - Gaffelrig - 13 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Anni Thrysøe
Colin ArcherLemvig foto mangler
Astrid Finne
Sjöräddnings skjöyteÖckerö (S) foto mangler
Carina
Colin ArcherHals foto mangler
FORTUNA TEEL
Colin ArcherAsker Norge foto mangler
Grimsø
Colin ArcherMariager foto mangler
Havnø
Colin ArcherMariager foto mangler
KVITUREN
Colin ArcherTønsberg foto mangler
Laura
Colin ArcherAsperö (S) foto mangler
Nanna
Colin ArcherTønsberg Norge foto mangler
Nanoq
Colin ArcherRanders foto mangler
Randø
Colin ArcherKøbenhavn foto mangler
SKALLAGRIM
Norsk 40Aalborg foto mangler
Sværdfisken
Boljacht kuffNæstved Suså havn foto mangler
 

Specialklassen - Bermudarig - 8 deltagere

Skibets navn Skibstype Hjemsted Foto
Aurore
StålketchAalborg foto mangler
Big Mamma
KetchFur foto mangler
Freya
KetchLemvig foto mangler
Maheo
KetchÅrhus foto mangler
OIHONNA
KetchStenungsund (S) foto mangler
Sirocco
KetchNyborg foto mangler
Tara
StålketchKarrebæksminde foto mangler
Thyra
YawlThyborøn foto mangler